Seyahat Çantası Hazırlama İpuçları

25 Mart 2014 Salı, 10:12

Seyahat öncesinde çantanızı hazırlarken faydalanabileceğiniz bir kaç ipucunu aşağıda bulabilirsiniz. Ayrıca Seyahat Çantanızda Neler Olmalı başlıklı yazımızı okuduysanız 2 günlük bir seyahat için bile ne kadar çok ihtiyacın ortaya çıkabileceğini görmüşsünüzdür. Küçük yer kaplamaz gibi gözüken bir çok eşya sıra çantanızın fermuarını kapatmaya geldiğinde sizi biraz zorlayabilir.

İşte size bir kaç ipucu

 1. Çantanızı hazırlamak için bir zorunluluk yoksa son günü beklemeyin.
 2. Tüm ihtiyaçlarınızı bir yere toplayarak çantanıza yerleştirmeye başlayın.
 3. Hangi gün hangi elbiseleri giyeceğinizi gezi sürenize göre planlayın,böylece daha az fakat yeterli kıyafeti çantanıza koyabilirsiniz.Varsa ailenin diğer bireyleri içinde aynı planlama yapılabilir.
 4. Çantanız küçükse gömlek, pantolon, monster beats earbuds review law elbiselerinizi sadece bir defa katlayın.
 5. Havlunuzu en alta veya en üste fazla katlamadan serin.
 6. Kozmetik eşyalarınızı,diş fırçanızı küçük bir çantaya veya makyaj çantanıza yerleştirdikten sonra bu çantayı da bir poşete koyarak çantanızayerleştirin.
 7. Az kırışacağını düşündüğünüz iç çamaşırı,pijama gibi eşyalarınızı rulo haine getirip valize yerleştirin.Çoraplarınızı ayakkabılarınızın içine veya iç içe geçirmeden üst üste koyarak yerleştirin.
 8. Ağrı kesici veye düzenli kullanmanız gereken ilaçlarınızı,kırılacak eşya,ziynet eşyalarınızı, cheap nfl jerseys paypal jerseys stitched paranızı valize değil bir el çantasına koyarak yanınıza alın.
 9. Kırılabilecek eşyaları havlu tişört benzeri parçalara sararak valizinizin ortasına yerleştirin.
 10. Yanıcı ve oksitleyici maddeleri valizinize koymayın.
 11. Ayakkabılarınızı bir kutuya veya torbaya koyun,terliklerinizi içiçe geçirerek yer kazanın.Valizinize fazla sayıda ayakkabı veya terlik koymayın.
 12. Yolculuk sırasında veya yolculuk bitiminde ihtiyaç duyabileceğinizi düşündüğünüz eşyalarınızı valizi açınca kolay ulaşabileceğiniz şekilde yerleştirin.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz