Disneyland Paris

Seyahat Rehberi Vitrin

Eğlencenin ve sihirli bir dünyanın merkezi, çoçukların ve belkide daha fazla içindeki çoçuğu yaşatabilen yetişkinlerin eğlence merkezi olan Disneyland Paris, en çok ziyaret edilen yerlerden biri, Avrupa’nın tek Disneyland parkı Paris şehir merkezine 32 km mesafede küçük bir kasaba olan Marne La Valle‘de kurulmuş.
dısneyland parkı
Çocuklu ailelerin Paris turları veya Disneyland turlarıyla özellikle tatil dönemlerinde geziye gidenler tur acentalarının duyurduğu gezi planlaması ile, turlar dışında gidenlerde Paris Havaalanı’ndan taksi, otobüs veya şehir merkezinden RER A tren ile Chessy durağında inerek kolaylıkla Disneyland parka ulaşabilir. Paristeki acentalarda parka daha kolay şekilde gidebiliceğiniz turlar düzenliyor.
disneyland-park-paris
Disneyland Paris 3 farklı eğlence alanı ve bunların bölümlerinden oluşuyor. Giriş için bir veya daha fazla günlük bilet alırken size verilen haritada gayet ayrıntılı şekilde gün içindeki açık ve kapalı yerler aktiviteler yer alıyor. Disneyland Paris web sitesinde detaylı bilgileri görebilirsiniz. Farklı dönemler ve günlerde farklı temalı festival, şölen ve eğlencelerin içeriği önceden duyuruluyor.
big-thunder-mountain
Dısneyland gezinizde oyuncaklara ve diğer gezi alanlarına girişte bazen uzunca bir süre kuyrukta beklemeniz gerekiyor, eğer size verilen biletin dışında Fast pass denilen bileti oyuncakların girişindeki bilet makinalarından alırsanız fazla beklemeden içeri girişte öncelik kazanıyorsunuz.
main street
Disneyland Park 5 bölümden oluşuyor ve en geniş eğlence alanı, çocuklara yönelik temaların olduğu bölümler yetişkinlerinde ilgisini çekiyor. Çoçuklar için uygun olan oyuncakları ve aktiviteleri çoçuğunuzun yaşı, boyu ve sağlık durumunu dikkate alarak belirlemeniz yararlı olacaktır.
Mad Hatter Tea Cups
Fantasyland uçan fil Dumbo, Pamuk prenses ve yedi cüceler, Pinokyo, Mad Hatterin çay fincanı, uyuyan güzel gibi bir çok masal ve hikaye kahramanlarını ve dünyalarını yansıtan alanlarıyla çoçukların ayrılmak istemediği yerlerden.
Disneyland park
Discoveryland daha heyacan verici bölüm, gelecekteki dünya ve uzayla ilgili temalar bulunuyor, Star tours, Autopia, Orbitron, Space Mountain, Video police, les Mysteres du Nautilus ile eğlence ve adrenalin birlikte yaşanıyor.
Kovboy kasabası temalı Frontierland, macera şehri Adventuraland, parkın giriş bölümü olan ve dükkanların sağlı, sollu yer aldığı bölümde Uyuyan Güzel Sarayı dışında, Walt Disney’in çoçukluk yıllarını yansıtan Amerikan kasabası temalı Main Street, U.S.A görülecek diğer alanlar, ana cadde üzerinde sürekli çalışan Disney treni ile çevreyi dıştan görerek Uyuyan güzel kalesi önüne kadar gidip gezmek, gece mumlarla süslenen kaleyi izlemek hoşunuza gidecektir. Bazı oyun alanlara girişte boy sınırlaması var ve ayrıca ücret ödenmesi gereken oyunlar bulunuyor, eğlence ve oyun alanları ile ilgili bilgileri size verilen haritada inceleyerek gezinizi yapabilirsiniz. Şovlar, müzikaller ve gösterilerde izlenerek güzel vakit geçirilebilir. Günün sonuna doğru ise Disney karekterlerinin geçit törenide ilgiyle izlenebilir.
walt disney studio park
Walt Disney Studios Park 6 bölümden oluşan bir eğlence alanı burada Front Lot, Production Court yard, Toon Studio, aşçı olma hayaleri kuran fare Remy temalı oyun alanı Ratatouille:The Adventure, Backlot, devasa büyüklükte oyuncaklar bulunan Toy Story Playland yer alıyor.

Bu bölümlerde film ve animasyonların nasıl çekildiğini heyecan veren atraksiyonlar ile keşfederek, adrenalin ve eğlence dolu şovları izleyebilir, roller coestarlar ile heyacan dolu anlar yaşayabilirsiniz. Özellikle bir konser treni olan Rock’n Roller Coaster, korku dolu dakikalar yaşayabileceğiniz asansör The Twilight Zone Tower ofTerror, bindiğiniz kablumbağa üzerinde ki heyecanlı gezintiyle Cruh’s Coster, uzayda dünyayı kurtarmak için yolculuğa çıkacağınız uzay gemisi ile meteor yağmuru altında kalış ve sonrası için Armegeddon: Les Efetts Speciaux, araçların düblörle yaptığı şovlar ve hileleri görebileceğiniz etkileyici Moteurs…Actions, film setlerini gezmeye gittiğiniz bir tramvayda göreceğiniz korku ve heyecan dolu simülasyonlarıyla Studio Tram Tour: Behindthe Magic popüler olanların başında geliyor.
studio park
Çoçukların beğendiği Disney Junior Live on Stage, çizgi film yapımının anlatıldığı Art of Disney Animation, Stitch Live parkta ilgi çeken diğer yerler arasında bulunuyor.
disney_village
Disney Village alışveriş, yemek ve eğlence merkezi olarak iki parkın arasında yer alıyor, restoranlar daha çok fast food tarzı ve temalı, konser alanları, butikler, barlar, sinema salonları ile de eğlence ve dinlenme ihtiyacı dikkate alınmış. Her iki parkın içinde ve Disney Village gezilirken anahtarlıktan, kılık kıyafete, hatta yiyecek ve içeçeklerde park teması öne çıktığı için alışveriş çoçuklar kadar yetişkinler içinde cazip bir hale getirilmiş.
Yemek yenilecek birçok yer olsada genel olarak fiyatlar oldukça yüksek.
disneyland paris hotel
Disneyland Paris gezisinde sadece eğlence amacıyla Disneyland Park gezisi planlıyanlar konaklama için yakın oteller olan yürüme mesafesindeki Disney otelleri veya yakın çevredeki oteller arasında seçim yapabilir. Paris ve Disneyland Parisi birlikte gezecek olanlar Paris’teki otellerde kalarakta günü birlik bir gezi yapabilirler.
Disneyland Hotel, Disney’s Hotel Newyork, Disney Newport Bay Club, Disney’s Sequoia Hotel, Disney’s Hotel Cheyenne, Disneys Hotel Santa Fe, Disney’s Davy Crocket Ranch otelleri parklara yakın konumları ve farklı temalarıyla ünlü oteller, müşterilerine bazı özel hizmet ve ayrıcalıklarda sağlıyorlar.

Disneyland Paris
Gezi Yazısına Puan Ver!

1 thought on “Disneyland Paris

Bir cevap yazın