Eğlence Adası İbiza Gezi Rehberi

Seyahat Rehberi

Eğlence ve Özgürlükler adası İbiza dünyaca ünlü plajları ve gece kulüpleri ile günün her saatinde eğlenmeyi sevenlerin ve ünlü yıldızlarında gözde rotalarından biri. İbiza Adası İspanya‘nın özerk bölgesi Balear Adalarından biri ve eğlence hayatı ile Avrupa’nın tatil ve eğlence yerleri arasında en ünlüsü.
jet-ibiza
Adada İbiza Town, Santa Eularia del Ruai, Antoni de Portmany en önemli yerleşim bölgeleri, Nisan-Ekim ayları arasındaki dönem adaya gitmek ve eğlenceye katılmak için uygun dönem, 1960’lı yıllarda yasaklara karşı çıkan hippi gençlere istedikleriyaşam tarzını sağladığı için özgürlükler adası denilsede plajlarda üstsüz denize girenlerin sayısı oldukça az, kültür turizmine yönelik gezip görebileceğiniz birçok yer bulunduğunu da söyleyebiliriz.
Teenagers enjoying at the Bora-Bora Beach bar in Ibiza, Spain.
İbiza‘ya gitmek için vize almanız gerekiyor ve direkt uçuş olmadığı için aktarmalı uçak seferleriyle Madrid veya Barcelona üzerinden adaya ulaşmanız mümkün.
Nikki Beach Ibiza Opening Party
Ünlü İbiza plajları Playa d’En Bossa’da yer alıyor. Yüzme ve güneşlenme yanında plaj partilerinin düzenlendiği yerler, dans etmeye plajlarda başlanıyor, eğlence işletmelerinin tanıtımını yapan dansçı kızların ve yiyecek dışında çeşitli plaj ve bujiteri malzemeleri satan seyyar satıcılarında bulunduğu plajlarda satıcılar kimseyi rahatsız etmemeye özen gösteriyor.
show-salinas-beach-ibiza
Bora Bora plajı en gözde olan beach plaj,burası eğlencenin merkezi sayılıyor. Yemeklerini buradaki plaj restoranlarında yedikten sonra farklı eğlence yerlerine giderek veya aynı yerde kalıp eğlenerek geceyi geçirmek mümkün.
güneşin batışı
Cafe Del Mar San Antonia denilen yerde güzel bir plajı olan ünlü bir kafe, buraya huzur veren bir müzik eşliğinde güneşin batışını izlemekiçin gidiliyor. San Antonio plajı kayalıkları güneş batımı öncesi çok sayıda turistin gittiği ve güneşin batımını izleyerek romantizmi yaşadıklarıyer. Aynı yerde Mambo adlı bir cafe daha bulunuyor.
san_antonio
Sant Antonia ve Salinas plajları daha sakin ve bir yer isteyenlerin tecih ettiği yerler, Salines zengin turistlerin yatlarının demirlediği limanıyla ve rezervasyonsuz müşteri kabul etmeyen plajı ve restoranlarıyla ünlü.
Boutique Hostal Salinas
Plajlardan tekne turlarıyla San Antonia plajı karşısındaki adacıkları dönüş sırasındaki şampanya ikramı ve müzik eşliğinde gezmek popüler eğlencelerden biri. Sakinliği, doğal güzelliği ve temiz deniziyle Formentora adasıda yarım saatlik bir yolculukla gidilen yerler arasında bulunuyor.
amnesia_ibiza
Dünyanın en ünlü Dj’leri ile çalışan adadaki eğlence yerlerinin hepsi giriş için ücret alıyor, içeride içilen içkiler ayrıca ücretlendiriliyor, ortalama olarak bir bira için 10 Euro ödemeniz gerekiyor, eğlence hayatının ünlü yerleri arasında İbiza Town‘da Köpük partileriyle ünlü 10 bin kişi kapasiteli Amnesia, Warhol ve 4 bin kişiyi eğlendirme kapasitesiyle Pacha, yat limanındaki restoran ve gece kulübü El Dvino, gündüzleride açık olan Space, Ushuaia, DC 10 sayılabilir.
Blue-Marlin
Turizm sezonu olan Haziran ayı ile Ekim ayının ilk haftasına kadaraçık olan bar ve kulüplerin açılış ve kapanış tarihlerinde partiler düzenlendiği, hangi tarihte hangi partilerin nerede düzenleneceği tanıtım broşürlerinde açıklanıyor.
ibiza- old.town
Unesco Dünya kültür mirası listesindeki adanın tarihi yerleri bulunan D’altVilla, Arkeoloji müzesi, Las Dalias hippi pazarı, Formento Adası gezebileceğiniz yerler arasında yer alabilir.
hippi market
İspanyol Paellası denilen deniz ürünleriyle hazırlanan bir pilav türü, atıştırmalık tapas denilen yiyecekler , ensaimada, içkilerden sangria ve karpuz ve votka ile hazırlanan frozen kokteyli dışında Akdeniz ve dünya mutfağına ait yemekler ve fast-food yiyecekler bulunan çok sayıda restoran var.
Beach Café Restaurant - Ibiza
İbiza müzik cd’leri, sangria denilen içki, hippi pazarından el yapımı ürünler hediye olarak alınabilir. Dünyaca ünlü markalarında bulunduğu çok sayıda mağaza ve alışveriş merkezi olan adada D’altVilla, Ponylandia, İbiza Town alışveriş için tavsiye edilen yerler arasında bulunuyor.
ibiza-gran-hotel
Konaklama için ünlü plaj ve gece kulüplerinin bulunduğu yerlere yakın olan bölgede veya daha sakin olan bölgelerdeki otel veya daha ucuz fiyatlı hosteller arasında bütçenize göre araştırarak uygun bir otel bulabilirsiniz.

Eğlence Adası İbiza Gezi Rehberi
Gezi Yazısına Puan Ver!

Bir cevap yazın