Gezi Fotografciligi

Gezi İçin Kompakt Fotoğraf Makinesi

Seyahat Çantası Vitrin

İnsanlar tatil dönemlerinde nefes alabilmek ve yıl içindeki monotonluktan kurtulabilmek için farklı yerlere gitmeyi tercih ederler. Genelde bulundukları şehirlerden uzaklaşır ve turlara çıkarlar. Bu tür dönemlerde herkes zevkine uygun tatil türünü seçmek ister. Kimisi dağ organizasyonlarına merak salar, kimisi doğayı keşfetmek ister, kimisi deniz olan bir yer seçer, kimisi yaylalara çıkar, kimisi bir gölün olduğu dingin bir tatil sürdürmek ister. Herkesin tatil için seçeceği yer farklı olsa da, gezilerde ortak olan birkaç amaç vardır. Bunlardan birisi elbette ki stres atmak ve psikolojik olarak rahatlamaktır. Bir diğer sebep ise güzel anılar biriktirmek, güzel ve keyifli anlar yaşamaktır.

Gezi Fotografciligi

Gezi türünde bir etkinlik düzenlendiğinde yanımıza almamız gereken gezi malzemeleri bulunmaktadır. Giyeceklerimiz, gerekiyorsa konserve türünce yiyeceklerimiz, çadır, uyku tulumu gerektiren yerlere bu tür malzemeler, fener, ısınmak için gerekli diğer eşyalar vs. Bunların arasında bir de herkesin ortak olarak gezide yanından eksik etmemesi gereken gezi malzemesi ise fotoğraf makinesidir. Fotoğraf makineleri hayatta yaşanan güzel anları ölümsüzleştirir. Eski zamanlarda filmli makinalar çok yaygın kullanılır ve yeteri kadar poz çekilemezdi. Ya da çekilen pozu anında görme şansı olmadığı için yanık fotoğraflar anılarımızı, heveslerimizi yok edebiliyordu. Ancak şimdilerde yaygınlaşan ve sıklıkla tercih edilen kompakt fotoğraf makineleri bulunmaktadır. Kompakt fotoğraf makineleri genelde gezi için tercih edilir. Çünkü gezilerde yanımızda ağır yükler taşımamamız gerekir. Gezi yükünün ağırlığını hafifleten makinalar, istediğimiz anda kolaylıkla cebimizden çıkartıp fotoğraf çekebilmemizi sağlar. Boyutlar küçüktür. Ancak işlevsel olarak oldukça geniştirler. Video çekimi yapabilmekte, farklı modlarda fotoğraf çekebilmekte ve ekranlarından çekilen fotoğraf anında görüntülenebilmektedir. SLR makinelere göre fiyatları da oldukça uygundur. Gezi için kompakt fotoğraf makinelerini pek çok farklı marka üretmektedir. Teknoloji geliştikçe de bunların fiyatları her geçen gün düşmektedir. Ortalama bir kompakt fotoğraf makinesi için 150-200 TL yeterli bir tutardır.

Gezilerde yanınıza almayı asla unutmamanız gereken kompakt fotoğraf makineniz, en güzel anlarınızı ölümsüzleştirmek, o günleri gülümseyerek anımsayabilmek için en ideal gezi malzemesidir.

Bir cevap yazın