Fransa Turlari

Fransa Gezi Rehberi

Ülke Rehberi

Yurt dışına tatil amaçlı gidenlerin ilk tercih ettiği yerlerin başında birbirinden farklı tarihi bölgeleri, lezzetleri, moda akımını oluşturan kıyafet tasarımları ve alışveriş yerleri ile Fransa gelmektedir. Fransa’ya gittiğinizde farklı mekânları gezebilir, tarihi yerleri görebilir, yeni lezzetler tadabilir ve kaliteli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Fransa gezi rehberinden bahsetmek gerekirse;  öncelikle Fransa’nın mutlaka gidilmesi gereken şehirleri, başta Paris, Strasbourg, Lyon, Toulouse, Marseille ve Bordeaux olmaktadır. Öncelikle Fransa’nın başkenti Paris’e mutlaka gitmeli burada, dünyaca ünlü olan ve Fransa denilince ilk akla gelen Eiffel Kulesini, Mona Lisa’nın sergilendiği Louvre Müzesi’ni, tekne ile turlayarak gezebileceğiniz ve Paris’in gece güzelliğini keşfedebileceğiniz Seine Nehri’ni, moda tutkunlarının alışveriş yapması, kafelerde farklı aromalarda kahveler içmesi ve Paris lezzetlerinin bulunduğu restoranların bulunduğu Şanzelize’yi mutlaka gezip görmelisiniz.

Fransa Turlari

Tüm bunların dışında Fransa gezi rehberinde; Bordeaux’a gidebilir burada dünyanın en eski şaraplarını tadabilir ve tatlarına hayran kalarak kendinize birkaç şişe şarap alma şansına sahip olabilirsiniz. Şarapların hepsi özel üretim şaraplar olmaktadır. Eğer sıkı bir futbol hayranıysanız ve bütün futbol maçlarını takip ediyorsanız Marseille şehri tam size göre olmaktadır. Şehir adeta özel bir futbol şehri olmaktadır. Özellikle yılbaşı tatili için Fransa’ya gidiyorsanız mutlaka gitmeniz gereken yer Strasbourg olmalıdır. Burada yer alan Noel pazarını ziyaret edebilir, dünyanın birçok yerinden gelen insanlar ile Noel’i kutlayabilir ve hiç görmediğiniz kadar büyük bir Noel ağacının altında yeni bir yıla merhaba diyebilirsiniz. Fransa da yer alan restoranların çoğu özel bir manzaraya sahip olmaktadır. Etli, et sulu ve özel baharatlı yemeklerinizi yerken, dünyaca ünlü şarapları yudumlayabilir ve yemeğin lezzetine daha çok varabilirsiniz.

Fransa Turlari

Eğer Fransa’ya sadece alışveriş amaçlı gidiyorsanız gitmeniz gereken tek yer Şanzelize olmaktadır. Şanzelize sizlere her adımda modayı yansıtmaktadır. Fransa gezi rehberini kısaca özetlemek gerekirse, eğer tarihi mekânları gezmek ve Paris’i kuş bakışı izlemek istiyorsanız Eiffel Kulesine, farklı lezzetleri tatmak, eğlenebilmek ve modanın kalbinin attığı yerde alışveriş yapabilmek adına Şanzelize’ye, birbirinden farklı tatlarda dünyaca ünlü şarapları tadabilmek adına Bordeaux’a gitmelisiniz.

Fransa gezi rehberimizin sonuna geldik, dilerseniz galerimiz ile devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın