Seyahate Çıkmadan Önce

Seyahat Çantası

Seyahat çantası bölümünde aklınızda bulunması gereken notları, faydalı bilgileri paylaşmaya devam ediyoruz. Bu yazımızla birlikte çantanıza bir kaç bilgi daha eklemiş olduk.

Yapacağınız masrafları sınıflandırarak yazın, ekstra harcamalarınızın çıkabileceğini dikkate alın ve bütçenizi hazırlayın,böylece tatil dönüşü günlük hayatınıza daha rahat devam edebilirsiniz.

Tatile gideceğiniz şehir veya ülke hakkında bilgi edinerek size lazım olacak eşyaları ve ihtiyaç duyabileceğiniz bazı malzemeleri yanınıza alarak gittiğiniz yerde tekrar satın almak zorunda kalmayın.Bu konuda da ön hazırlık yapmanız yararlı olacaktır. Sağlıkla ilgili bir sorununuz varsa ilaçlarınızı mutlaka listeye ekleyin,hatta gideceğiniz yerdeki sağlık kuruluşlarıyla ilgili ön bilgi edinin. Gideceğiniz tarihlerde hava durumu ve iklimsel özellikler hakkında bilgi edinin.

Gerekli olabilecek evrak ve belgelerinizi gözden geçirerek hazırlayın.

Evden Ayrılmadan Önce güvendiğiniz bir komşunuzdan evinizi kontrol etmesini rica edebilirsiniz.Posta kutunuzdaki size ait faturaları almasını sağlarsanız hırsızlara davetiye çıkarmamış olursunuz.
Tatile çıkacağınız zaman ve süresini sosyal medyada paylaşmayın.
Evinizdeki tüm perdeleri kapatmayın.
Ev kapınızın önüne ayakkabı bırakarak evde olduğunuz izlenimi verebilirsiniz.
Seyahatiniz uzun sürecekse elektrik, doğal gaz,su bağlantılarınızı kapatmanız yararlı olacaktır.
Evinizin anahtarını kimse bulamaz düşüncesiyle kapı paspası altına, saksı içerisine vb. bir yerlere gizlemeyin.
Evinizde beslediğiniz evcil hayvan veya yetiştirdiğiniz bitkileriniz varsa büyük olasılıkla yanınızda götüremeyeceğiniz için gerekli planlamayı önceden yapın.

Son olarak eğer kendi aracınızla yola çıkacaksanız aracınızın bakımını mutlaka yaptırın,kasko ve trafik sigortanızı kontrol edin.
Ücretli otoyolları dikkate alarak H.G.S edinin,varsa bakiyenizi kontrol edin.

Bir cevap yazın