Cancun Balayi Tatili

Cancun Balayı Tatili

Balayı Önerileri Cennet Adalar Vitrin

Meksika’nın güneydoğusunda bulunan ve Quintana eyaletine bağlı olan Cancun, tropikal bir iklime sahip olduğu için balayı turları araştıran çiftler için son derece uygun seçenekler arasında bulunmaktadır. Özellikle hava sıcaklığının keyifli bir tatil için ideal olduğu ve yağış oranlarının azaldığı Şubat ve Mayıs arasındaki dönem Cancun balayı tatili için oldukça uygun bir zaman dilimidir. Eğer balayı tatili yapmak için Cancun’u tercih edecekseniz, ülkemizden uçakla aktarmalı olarak Mexico City’e gidebilir, Mexico City’den Aero Mexico havayolu şirketi ile Cancun’a ulaşabilirsiniz. Yaklaşık 2 saatlik bir uçak yolcuğunun ardından keyifli bir tatile başlayabilirsiniz.

Cancun Balayi Tatili

Cancun balayı tatili sırasında bölgede bulunan muhteşem plajların tadını çıkartabilir, kumsalda güneşlenerek ve denizin tadını çıkartarak yorgunluğunuzu üzerinizden atabilirsiniz. Bunun dışında şehrin turistler tarafından mutlaka görülmesi gereken İnteractive Akvaryumu, Contoy Adasını, Mayan Tapınağını, INAH Müzesini, Langosta Plajını, Las Americas Meydanını, Kaplumbağa Çiftliğini, Delfines Plajını, Cancun sualtı müzesini, Juarez kapısını, El Rey Arkeolojik alanını, Tulum Meydanını, Las Palapas Parkını, Cozumel Adası’nı ziyaret etmeli ve bölgenin yerel kültürünü yakından tanıma imkanını kaçırmamalısınız.

Cancun Balayi Tatili

Balayı seçenekleri arasında, çiftler arasında en çok tercih edilen bölgeler arasında bulunmakta olan Cancun’da aynı zamanda Maya’lardan günümüze kadar gelmiş olan yapıtları ve kalıntıları inceleyebilmek için Xcaret’i ziyaret edebilir, Dolphin Discovery’de son derece eğlenceli olan yunuslarla birlikte yüzme deneyimini yaşayabilirsiniz. Gece hayatı konusunda fazla seçeneğe sahip olan Cancun’da genellikle diğer turistler gibi otel barlarını tercih edebilirsiniz.

Cancun Balayi Turlari Cancun Balayi Turlari

Cancun’da balayınızı büyük bir keyifle geçirirken, dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. İngilizce bilen birçok kişiyle karşılaşabileceğiniz için dil konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamaz, tüm ödemelerinizi dolarla gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Meksika para birimi olan dolar ile peso arasındaki kur farkını da sizden almak isteyen satıcılardan kendinizi korumak için ödemelerinizde peso kullanmayı tercih edebilir, Cancun şebeke suyu temiz olmadığı için şişe su kullanmaya özen göstermelisiniz. Konaklamanızı gerçekleştireceğiniz otelin arıtma su hizmeti olup olmadığını öğrenerek, musluk suyunu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Turistler için son derece güvenli bir şehir olan Cancun balayı tatili için tercih edebileceğiniz en keyifli yerlerden bir tanesidir.

Rate this post

Bir cevap yazın