Maldivler’de Balayı

Balayı Önerileri Vitrin

2014 yılındada populer balayı destinasyonları arasında yer alan Maldivler Hint Okyanusunda, Hindistan’ın güneyinde yer alan bir cennet, 1200 küçük adadan oluşan Maldivler’de, 281 adada insan yaşıyor, 86 ada otel adaları ve üzerindeki resortların adını taşıyor. Diğer 195 adada Maldivliler yaşıyor. Toplam nüfusu 330 bin civarında olan Maldivler’de başkent Male, havaalanı da başkentin yanındaki Hulhule Adası üzerinde kurulmuş.
Maldivler’e balayı tatiliniz için belirliyeceğiniz takvime ve bütçenize uygun uçak seferlerini kısa bir araştırmayla bulabilirsiniz. Ayrıca balayı turları düzenleyen seyahat acentalarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Türk Hava Yolları ile yaklaşık 8 saatlik aktarmasız bir yolculukla Maldivler’e gidebilirsiniz. Ayrıca; aktarmalı uçuş yapan diğer havayolu firmaları Qutar Airways,Emirates,Singapore Airlines,Austrian Airlines,Swiss Airlines,Oman Air,Malaysia Airlines,Etihad Airways’dir. Her bütçeye uygun otel alternatifleri bulunuyor.Ancak kısıtlı bir bütçeniz var ise uçak biletinizi çok önceden ayarlamalı ve takibini yapmalısınız. Vize almanız gerekmiyor,fakat problem yaşamamanız için pasaport süreniz en az 6 aylık olmalı.

Balayı için doğru bir seçim olduğunu Maldivlere ayak bastığınız andan itibaren anlayacaksınız. Hava sıcak olmasına rağmen bunaltıcı değil, temiz bir deniz, harika kumsallar, sessiz ve huzurlu bir ortam, farklı bitkiler, rengarenk kuşlar, balıklar ve bir çok aktivite artık sizinle. Wind surf, denizde gezinti, dalış, gece balık avı, spa ve masaj, etnik dansları izleme, yengeç yarışları, deniz uçağı ile gezi, restoran, bar ve diskolar ve daha bir çok seçenek ile “bu gün ne yapsak?” sorunuz cevapsız kalmayacak.

Önceden balayı çifti olduğunuzu belirtirseniz size özel olarak kumsalda mum ışıkları ve çiçeklerin süslediği bir masada kendinizi özel hissedeceğiniz farklı ve unutulmaz bir gece geçirebilirsiniz.

Alimatha Adası, doğa koruma alanı olan Banana Reef(Kaafu atol),Hukuri Miskiiy Camii(1656 yılında yapılmışve dış duvarları deniz kabuklarıyla süslü),Male ulusal müzesi ve Mule Agee Sarayı,bir Türk işletmesi olan Ayada Maldives Resort tatilinizde eğlenerek gezebilecceğiniz yerlerdir.
Turistik alışveriş merkezlerinde ihtiyaçlarınızı karşılayabilir,hediye alabilirsiniz,Male yerel pazarları daha farklı ürünler bulabileceğiniz yerler, her namaz saatinde dükkanların 15 dakika kadar kapalı olduğunu,rüzgarlı havalarda Hindistan cevizi ağaçlarının altında dikkatli olmanızı,geceleri kumsalda yengeçlerinde gezdiğini, ülkeye giderken içki getiremeyeceğinizi hatırlatalım.

Maldivller’de önerdiğimiz ünlü Resortlardan bazıları: One and only Reethi Rah Resort,Huvafen Fushi Resort,Naladhu Resort,W Retreat Resort,Banyan Tree Resort,Ayada Resort,Sheroton Resort,Olhuveli Beach- Resort Spa,Kuredu Island Resort.

Cennet Maldivler’den Fotoğraflar

Bir cevap yazın