Palandöken Kayak Merkezi-Erzurum

Haftasonu Önerileri Vitrin

Uzun ve doğal pistleriyle dünyanın sayılı kayak merkezleri arasında yer alan Palandöken Kayak Merkezi yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği kayak merkezleri arasında yer alıyor.

Kayak merkezine ulaşım
Erzurum şehir merkezine 7 km uzaklıktaki tesisten, havaalanına 30 dakika, Erzurum otogarına 20 dakika da ulaşılabiliyor.Kış mevsiminde halk otobüsleri veya taksilerle kayak merkezine gidebilirsiniz.
Otellerin müşterileri içinde servis imkanı sağlanıyor.

Kayak merkezi özellikleri
Kayak merkezi her seviyede kayak ve snowboard yapılabilecek 22 pist bulunuyor.Toplam 28 km uzunluğu olan çeşitli zorluk derecesindeki pistlerin en uzunu 12 km uzunluğa sahip ve ülkemizdeki en uzun pist olarak kabul ediliyor.

Kayak alanı 2200 metreden başlayıp enyüksek yeri olan 3176 metre yükseklikteki Ejder tepe arasında yer alıyor.Slalom ve Büyük Slalom yarışları için tescilli 2 pist(Ejder ve Kapıkaya)olan Palandöken’de otel müşterileri liftlerden ücretsiz yararlanıyor.

Kayak merkezinde suni karlama imkanı bulunuyor,kayak sezonunun Aralık-Mayıs ayları arasında olduğu merkezde kar kalınlığının 3 metreye kadar ulaşabilmesi, karın kalitesi, ulaşımın kolay olması, burada düzenlenen yarışma ve festivaller, dağda pistlere yakın lüks konaklama imkanları, restoran ve kafeler bulunması, kayak malzemesi kiralama ve kayak eğitimi alma imkanları, mobil sağlık hizmetlerinin olması kayak merkezini yerli ve yabancı kayak ve doğa severler için popüler hale getiriyor.

Winter Fest Festivali kayak sezonu açılış festivali olarak ilk defa 12-14 Aralık 2014 tarihleri arasında düzenlenmeside kayak merekezine olan ilgiyi arttırıyor.

Erzurum’a kayak için gidenler aynı zamanda Çifte minareli Medrese, Yakutiye Medrese’si, Erzurum Kongre Binası, Ulu cami, Erzurum, Kalesi, Saat kulesi, Rüstempaşa bedesteni, gibi, çok sayıda tarihi eserleri görebilir ve Erzurum’un ünlü Çağ kebabının, kadayıf dolmasının tadına yerinde bakabilirsiniz.Oltu taşından yapılan tespih ve takılar hediye olarak alınabilecek en güzel hediye olur

Kayak merkezi konaklama: konaklama için kayak merkezinde ve şehir merkezinde kalabileceğiniz oteller bulunuyor.
Kayak merkezi alanında Dedeman Palandöken, Dedeman Palandöken Ski Lodge, Renaissance Polat Erzurum Otel, Xanadu Snow White, Palan Otel ve kayak merkezine 6-7 km mesafedeki Amiller Otel, Rafo Otel, Yeni Örnek Otel, Hekimoğlu Otel, Grand Hitit Otel, Esadaş Otel gibi otelleri sayabiliriz.

Palandöken Kayak Merkezi Fotoğrafları

Bir cevap yazın