Kayak Malzemeleri Seçimi

Seyahat Çantası

Kayak sporunu yapabilmek için kayak kıyafetlerimizin dışında ,kayak yapabilmek için gerekli temel malzemelere sahip olmamız gerekiyor.
Bu sporu, ilk defa yapacak olanlar ve daha sonra yine yapmak isteyenler kayak merkezlerine bulunan kayak evlerinden kiralayarak bu malzemeleri edinebilir, isteyenler 3 parçadan oluşan kayak ekipmanlarını satın alabilir. Yeterli bilgiye sahip görevlilerden yardım alarak seviyesine uygun malzemeleri seçerek doğru bir şekilde kullanabilirler.

Kayak merkezlerinde ve mağazalarda farklı marka ve kalitelerde kayak malzemesi seçimi yaparken öncelikle kayak seviyenize ve güvenliğinize uygun malzemeyi ,tabiiki bütçenizide dikkate alarak seçmelisiniz.Kayak boyu ve modeli, doğru ayakkabı seçimi için teknik bilgi ve desteği satın aldığınız yerlerde güvenilir kişilerden edinmelisiniz.

Kayak kiraladığınız da veya aldığınızda kayak, ayakkabı ve baton set halinde size verilir, ilk defa kayak sporu yapacak olanların veya kayak yapmak için ayırabilecekleri zamanı az olanların yüksek ücretler ödemeden günlük olarak kayak malzemelerini kiralamaları daha uygun olacaktır, tabii ki tercih yapmak ve karar vermek size ait.

Kayak için gerekli set

Kayak:Boyunuz ve kilonuz dışında,kayak sporu için başlangıç, orta, iyi, uzman gibi seviyelerden hangisi sizin için geçerliyse ve nasıl bir kayak yapacağınız belli ise(bol karlı, pist, free stil) alacağınız veya kiralayacağınız zaman bunları belirtirseniz doğru bir kayak seçimi yapılmış olur.
Kayak botu ve bağlamalar: özel olarak imal edilmiş kayak botları dışı sert iç kısmı ayağı sıcak tutacak yumuşak malzemeden yapılmış ve ayağınıza uygun olmalı, bağlamalar botu kayağa sabitlemek için kullanılır ve bilgi sahibi bir kişinin yardımı ile doğru bir ayar yapılması(Dın ayarı) özellikle yeni başlayacak kişilerin güvenliği için önemlidir.
Baton:Kayak sırasında dengede durmamızı sağlayan batonlar, tırmanma sırasında da kullanılır.Hafif ve dayanıklı malzemeden üretilmiş birçok modeli bulunuyor.

Kayak Malzemeleri Seçimi
5 (100%) 1 vote

Bir cevap yazın