Çanakkale’de Gezilecek Yerler

Seyahat Rehberi
Türkiye’nin güzide şehirlerinden biri olan Çanakkale, hem kültürel hem de doğal açıdan mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Gerek tarihin bıraktığı izler, gerekse doğanın kattığı güzellik, Çanakkale’yi her açıdan özel kılıyor.

Çanakkale’de gezilecek etkileyici ve buram buram tarih kokan bir çok yer bulunuyor, ancak tatil amaçlı burayı ziyaret eden kişiler de doğayla iç içe olan kamp alanlarını kullanarak eşsiz bir tatil macerası yaşayabilirler.

Çanakkale’de Gezilecek Tarihi Yerler

Anzak Koyu: Çanakkale’yi ziyaret edip Anzak koyunu görmeden dönmek olmaz. Belki de tarihin en önemli olaylarından birine tanıklık etmiş bu müthiş güzellik, sizlere hem tarihi bir gezi imkanı sunacak hem de doğayla iç içe vakit geçirmenizi sağlayacak.

Çanakkale Şehitlik Anıtı: Çanakkale şehitliğimizi ziyaret ederek, Çanakkale savaşında hayatını kaybeden askerlerimizi anabilirsiniz. Çanakkale gezinize bu müthiş ambiyansı görmek adına mutlaka şehitliği eklemelisiniz.

Yeni Zelanda Anıtı: Çanakkale’nin bir diğer vazgeçilmez tarihi objelerinden olan Yeni Zelanda anıtı, her yıl on binlerce turistin akınına uğruyor. Yeni Zelandalı S. Hurts Seager’ın savaşta hayatını kaybeden askerler için tasarladığı bu görkemli yapıyı Eceabat’ta görebilirsiniz.

Truva Antik Kenti: Çanakkale denildiğinde akla ilk gelen kuşkusuz Truva Atı’dır. Filmlere dahi konu olan bu yapıyı mutlaka görmenizi öneriyoruz. Truva Antik Kentini gördüğünüz ilk andan itibaren kumsalları ve denizi aklınızdan çıkaracak, kendinizi bir anda tarihin içerisinde bulacaksınız.

Kilitbahir Kalesi: 1452 yılında İstanbul’u savunmak amacıyla Fatih Sultan Mehmet tarafından inşaa edilmiştir. Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde yer alan bu kaleyi görmeden seyahatinizi sonlandırmamalısınız. Stratejik açıdan müthiş önem taşıyan bu kaleyi gördüğünüzde hayretler içerisinde kalacağınızın garantisini veriyoruz.

Çanakkale’deki Turistik Yerler

Mavra Adası: Deniz, kum ve güneş üçlüsü bir de müthiş bir yeşillik ile süslemek istiyorsanız Mavra Adası tam size göre. Ezine ilçesinde yer alan Mavra Adası’nın dillere destan plajlarından ayrılmak istemeyeceksiniz.

Marmaros Şelalesi: Tarihi noktaları gezdikten sonra dinlenmek, doğayla iç içe olmak istiyorsanız Marmaros şelalesine yürüyüş yapmalısınız. Şelalenin verdiği huzur yaz aylarında içinizin serinlemesine yardımcı olacak. Marmaros şelalesine trekking yapmak için Gökçeada’ya gittiğinizde sizleri bir çok tarihi ve turistik nokta karşılayacak.

Çanakkale bölgesindeki otellere göz atmak için Oteller kategorimizi inceleyebilir, Çanakkale geziniz için ilk adımı atabilirsiniz.

Bir cevap yazın