Fethiye-Hisarönü

Seyahat Rehberi Vitrin

Hisarönü Fethiye’nin eğlence hayatı ile ünlü beldesi, Fethiye-Ovacık yolu üzerinde çam ormanlarının arasında yer alan belde daha eğlence dolu ve renkli bir tatil yapmak isteyen, yerli ve yabancı turistler tarafından tercih ediliyor.
Fethiye ilçe merkezine yaklaşık 12 km, Ölüdeniz’e 3 km mesafedeki Hisarönü’ne sık aralıklarla buradan geçen Fethiye-Ölüdeniz minibüsleri ile gidilebilir.
hisarönü gece
Ovacık ile yanyana olan tatil yöresinde, konaklama imkanları oldukça fazla, yabancı turistlerinde ilgisini çeken yörede çoğu İngiliz olmak üzere çok sayıda yabancı ev ve arazi alarak, hatta işyeri açarak buraya yerleşmiş veya tatillerini burada geçiriyor. Burada yabancı turist sayısının fazlalığı işletmelerin tabelalarına, restoran menülerine, eğlence hayatına yansımış, kendinizi yurtdışında bir yerde gibi hissedebilirsiniz.
hisarönü barlar
Çok sayıda bar, disco, takı ve giysi mağazaları, restoran, tur şirketlerinin ofisleri bulunan Hisarönü’nde gece olunca araç trafiğine kapatılan bazı caddelerdeki mekanlarda eğlence hayatı yoğun bir şekilde gece boyu sürüyor. Fethiye, Ovacık ve Ölüdeniz’de konaklayanlar da gece eğlence için buraya geliyor.
hisaronu
Gündüz saatlerinde oldukça sakinbirturizmbeldesigörünümündekiHisarönü deniz kıyısında olmasada Ölüdenize ve Belcekız plajınayakınolduğuiçin rahatlıkla gidilebilir. Çalış plajı, terkedilmiş evlerin ilginç görünümüyle eski bir Rum köyü olan Kayaköy, Saklıkent, antik Telmossos kenti, yamaç paraşütü yapmak için Babadağ, günü birlik Ölüdeniz tekne turu, jeep safari, tarihi likya yolunda yürüyüş, Kelebekler vadisine gezi buraya gidenlerin günü birlik yapabilecekleri gezi ve aktiviteler. Farklı bir eğlence için Go kart ve luna park gibi alternatiflerde bulunuyor.
fethiye ölüdeniz
Hisarönü konaklama alternatiflerinin bulunduğu bir belde, çok sayıda otel, apart, pansiyon, villa ve tatil köyü bulunuyor.
restoran
Hisarönü’nde Türk ve dünya ve mutfağına özgü yemekleriyle, çok sayıda restoran bulunuyor. İngiliz, Hint, Meksika,Japonya,İtalyan mutfaklarına özgü yemekleri yiyebileceğiniz restoranlarda daha çok yabancı turistleri görebilirsiniz.

Rate this post

Bir cevap yazın