Havalimanlarında Kiralık Araç Teslimi

Seyahat Rehberi Vitrin

Havalimanlarında araç kiralama ve sonrasında teslimi havalimanlarına göre değişiklik gösterebiliyor olsada İstanbul atatürk havalimanı’ndan yola çıkarak örnekleyebiliriz.

Havalimanlarında bir çok araç kiralama firması herhangi bir seyahat acentasından “full credit” rezervasyonunuz yoksa kredi kartınıza en az 1.000 TL kadar bloke koymaktadır. Genelde bu uyarıyıda internet sitelerine pek gözle görülür bir yere koymazlar. Seyahat planınızı yaparken mutlaka bu durumuda araç kiralama öncesinde gözönünde bulundurmalısınız. Araç sınıfına kadar bu ücret tabiki dahada artmaktadır. Özellikle lüks sınıf araçlarda 10 yıl araç kullanma deneyimi gibi kriterlerde aranmaktadır. Ayrıca teslim alırken aracın 4 yerinden fotoğraflarını mutlaka çekin, herhangi bir yerinde çizik, vuruk varsa mutlaka yetkili kişiye not alması için iletin. Çoğu araç kiralama firmasında günlük mini hasar sigortaları oluyor, kesinlikle yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Tekrar konumuza dönersek çoğu kişinin yaşadığı en büyük problem aracı havalimanında çıkış kapısında bir yerde teslim aldıktan sonra dönüşte aracı drop off noktasına bırakması gerektiğidir. Tamam, drop off noktası ama burası nerede yer alıyor. Atatürk havalimanı belki çok büyük bir yer değil ama hiç bilmeyen biri için drop off noktasını bulmak zor olabiliyor.

Atatürk havalimanına doğru ilerlerken iç hat – dış hat terminalleri yerine kargo bölümünü işaret eden tabelaları takip edin, 100 metre kadar sonra sağda bir yol ayrılıyor. Döner dönmez solda büyük bir meydan olan araç bırakma nokasını ve araç kiralama firmalarının küçük ofislerini göreceksiniz. İçeri girişte otoparkta kapıda kart alın ve yetkiliye teslim edin. Aracı düzgün bir yere parkettikten sonra araç kiralama firmasının ofisine geçerek aracı teslim edebilirsiniz.

Rate this post

Bir cevap yazın