Bora Bora Balayi Tatili

Bora Bora Adası Balayı Turları

Balayı Önerileri Cennet Adalar

Pek çok yeni evlenen çiftin balayı turları arasında en çok tercih ettiği seçeneklerden bir tanesi Bora Bora adalarıdır. Masmavi denizi ve bembeyaz kumsalları ile Bora Bora adası adeta bir cennettir. Pasifik Okyanusu’nun tam ortasında bulunan ve Fransız Polinezyası’nın bir parçası olan Bora Bora balayı turları ile eşinizle birlikte son derece keyifli bir tatil yapabilir, balayınızı bu muhteşem güzelliklere sahip olan adada geçirerek uzun yıllar sonra bile gülümseyerek hatırlayacağınız anılara sahip olabilirsiniz.

Mercan kayalıkları içerisinde bir lagün olan Bora Bora Adası, volkanik bir oluşum olduğu için fazla hayvan cinsi barındırmamaktadır. Islak ve kuru olmak üzere iki çeşit iklim tipine sahiptir. Adanın ıslak mevsimi, Kasım ve Nisan ayları arasında yaşanmaktadır. Bu süreç içerisinde yağmur yağma oranı oldukça fazla olmakta ve fırtınalar yaşanmaktadır. Kuru mevsim ise Mayıs ve Ekim ayları arasında yaşanmaktadır ve çoğu turist keyifli bir tatil yapabilmek için Bora Bora Adası ziyaretlerini kuru mevsim dönemlerinde gerçekleştirmektedir. Bu nedenle sizde Bora Bora balayı tatili seçeneklerini gözden geçiriyorsanız tatilinizi mutlaka Mayıs ve Ekim ayları arasındaki döne denk getirmelisiniz.

Oldukça lüks bir balayı tatili yapabileceğiniz Bora Bora adalarında genellikle denizin üzerine inşa edilmiş bungalov yapılar, konaklamak için turistler tarafından tercih edilmektedir. Alt kısımları cam olan bungalovlarda, denizin muhteşem güzellikleri ile iç içe bir tatil yapma imkanına sahip olabilir, oldukça değişik bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Bora Bora balayı tatili sırasında, mutlaka scuba diving yapmalı, köpekbalığı ve vatoz besleme heyecanını yaşamalısınız. Ada içerisinde dünya üzerinde oldukça az bulunabilen siyah inciyi de bulabilme imkanına sahip olabilirsiniz. Ancak siyah inciyi gerçekten güvenilir olduğunu düşündüğünüz yerlerden satın almaya özen göstermelisiniz. Çünkü bu konuda turistleri dolandırmaya çalışan birçok kişi bulunmaktadır.

Tarihi olarak fazla görülmesi gereken noktaya sahip olmayan Bora Bora adaları eşinizle baş başa keyifli bir tatil yapabilmeniz için son derece ideal olan balayı önerileri arasında yer almaktadır. Bol bol denize girip, güneşlenmek ve doğa ile iç içe bir tatil için Bora Bora’yı rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Bora Bora adasına ait fotoğrafları aşağıdaki galerimizden görüntüleyebilirsiniz.

Rate this post

Bir cevap yazın