Boraçay Adası

Balayı Önerileri Vitrin

Filibinler’in tropik adalarından Boraçay beyaz kumlu plajları, turkuaz renkli deniziyle cennet gibi biryerde, romantik balayı tatili yapmak isteyen çiftlerin tercihi.
Ulaşım
Boraçay vizesiz gidilebilecek yerler arasında bulunuyor. Havayolu ile Filibinlerin Manila havaalanına buradan yine, havayolu ile Kalibo’ya gidebilirsiniz. Kalibo’dan taksi veya otobüsle yaklaşık 1 saatte Caticlan’a giderek denizyolu ile 5-10 dakikada adaya ulaşılıyor. Türkiye’den Singapur’a ulaşıp aktarma yapılarak hava yolu ile Kalibo’ya oradanda adaya gidilebilir. Tropikal iklimi olan adaya gitmek, için en uygun dönem olarak Kasım ve Mayıs ayları arasındaki günler seçilmeli.

Dünyanın en güzel adaları arasında yer alan Boraçay adası küçük bir ada yaklaşık 7 km uzunluğu var, 30 civarında plajın bulunduğu adada uzunluğu 4 km olan White Beach, üç ayrı alan olarak ayrılmış, istasyon 1, 2, 3 olarak ayrılan bölgelerin hepsi aslında birbirinin devamı, istasyon 1 sakin bir bölge, 2. istasyon denilen bölgede oteller ve restoranlar, canlı bir eğlence hayatı ve D’Mal olarak bilinen alışveriş merkezi var, 3.istasyon daha az sayıda otel, kafe, restoran olan en sakin yer olarak tanınıyor.
Bulobang plajı ikinci büyük kumsal ve rüzgarlı olması nedeniyle rüzgar sörfü ve Kitesürfing için tercih ediliyor, geceleri daha sakin.
Diniwid Beach kayalıklarla çevrilmiş plaj etrafındaki lüks otelleri ve villaları ile tanınıyor.
Kumsallarının beyaz ve ince kumlarında güneşlenmek, temiz bir denizde yüzmek, su sporları yapmak, dalış bölgelerinde rengarenk mercanları ve deniz canlılarını izlemek, otelinizde veya seyyar masajcılara masaj yaptırmak, tekne gezileri, yürüyüş, tırmanma gibi pek çok aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz.
Sahilde günün yorgunluğunu beyaz kumlar üzerinde bir masada gün batımını izleyerek romantik bir akşam yemeğiyle dinlenerek attıktan sonra barlarda dans ve müzik ile günü tamamlayabilirsiniz.
Boraçay adasında her yere yürüyerek gitme imkanınız var, isterseniz arkasındaki kabine oturulan bisiklet benzeri araçlara binebilirsiniz.
D’Mal her türlü alışverişi yapabileceğiniz, restoran, hediyelik eşya ve çeşitli dükkanların bulunduğu hareketli yerlerden biri, buradaki ünlü yerlerden biride tüm çalışanların cüce olduğu Hobbit House.

Adada deniz ve kum dışında doğal güzellikler arasında kelebek bahçesi, Yarasa mağarası, Wils kayalıkları gezebilir, tropik ormanlarda yürüyüş ve Zıplin yapabilirsiniz. Golf sevenler için golf sahalarına gitme, plaj voleybolü oynama, helikopter ile adayı gezme, ata binme, Atv ile gezi, yakın adaları tekne ile gezmek yapabileceğiniz diğer aktivitelerden bazıları.
Yemek
Adada otellerin restoranları dışında kumsallardaki restoranlarda karides, istakoz, yengeç, balık gibi yemekler dışında müzik ve şovlar eşliğinde dünya mutfağından yemekler yiyebileceğiniz çok sayıda yer bulunuyor.
Adanın tropik meyveleri ve meyve suları ile hazırlanan kokteyller oldukça popüler.
Konaklama
Konaklama için oldukça fazla seçenek bulunan adada kumsalın yakınındaki oteller ile plajların gerisindeki oteller arasında ücret farkı olsada herkese uygun konaklama imkanı bulunuyor.
Boraçay adası giden herkesi mutlu ederek, dünyada asla bozulmamasını diledikleri bir cennet köşesi olarak gidenlerin anılarında yer alıyor.

Boraçay Fotoğrafları

Bir cevap yazın