Hindistan Goa Tatili

Hindistan Goa Balayı Tatili

Balayı Önerileri

Hindistan’ın batı kıyısında yer alan ve tarihi boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Goa balayı tatili için oldukça uygun seçenekler arasında yer almaktadır. Özellikle Kasım ve Mart ayları arasındaki zaman dilimi içerisinde balayı turları araştırmakta olan çiftler Goa’yı tercih edebilirler. Yağmur seviyesi oldukça düşük olan ve hava sıcaklıklarının keyifli bir tatil için ideal olduğu Kasım ve Mart ayları Goa tatili için son derece uygun bir zaman aralığıdır. Ülkemizden Goa’ya THY ile Yeni Delhi’ye ya da Bombay’a uçak ile seyahat edebilir, daha sonra ise yerel havayolu şirketlerinden bir tanesini tercih ederek, Goa’ya ulaşabilirsiniz.

Goa balayı tatili sırasında mutlaka bölgenin yerel lezzetlerinin tadına bakmalı, tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetmeli, masmavi denizinin ve bembeyaz kumsallarının tadını çıkartmalısınız. Goa balayı tatili sırasında mutlaka şehrin önemli noktaları arasında bulunan Baja Plajı, Fontainhas, Se Katedrali, Eski Goa, Goa Eyalet Müzesi, Havacılık Müzesi, Goa Bilim Merkezi, Şehir Kütüphanesi, Ses ve Işık Galerisi Müzesi ile Mapusa Pazarını ziyaret etmelisiniz. Tüm bunların dışında dilerseniz scuba diving, yamaç paraşütü, jet ski gibi aktiveler ile denizin keyfini çıkartabilirsiniz.

Hindistan Goa Tatili

Son derece renkli ve eğlenceli bir gece hayatına sahip olan Goa’da turistler için düzenlenmekte olan birçok farklı organizasyona katılabilir, aynı zamanda bölgede bulunan 6 kumarhaneden birinde rulet, barbut, blackjack gibi oyunları oynama imkanına sahip olabilirsiniz.

Goa, yeni evlenen çiftler için yapılan balayı önerileri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Özellikle yerel mutfağında bulunan farklı lezzetler sayesinde oldukça değişik bir kültürü tanıma şansı bulacaksınız. Goa balayı tatili sırasında Goa’nın yerel lezzetleri arasında bulunan Vindaloo, Xacuti, Cafreal’i mutlaka denemelisiniz. Cashew feni ve Coconut feni adı verilen Goa’nın en popüler yerli içki çeşitlerini de denemeden tatilinizi sonlandırmamalısınız.

Hindistan Goa Turlari

Goa’da rahatlıkla dolaşabilmek için araba ya da motosiklet kiralayabilir, devletin sağladığı ulaşım hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Trenle yapacağınız yolculuklarınız için ise Indiana Railways sitesini kullanmalı, trenlerin dolu olduğunu söyleyerek size araba kiralamaya çalışan acentelere güvenmemeye dikkat etmelisiniz.

Rate this post

Bir cevap yazın