Bolu-Kartalkaya Kış Rotası

Haftasonu Önerileri Vitrin

Havalar soğuyunca bazen yaz mevsimindeki denizi, güneş ve kumu özlediğimiz olur ve bir an önce yazın gelmesini güzel bir tatili düşleriz, birde havaların soğuması ile birlikte farklı özlem ve tutkuların gerçekleştirmek isteyenler var, onlar kayak tutkunları, hangi kayak merkezinde kar yağışının başladığını, kar kalınlığını, rüzgar durumunu takip ederler, bazıları da farklı bir deneyim yaşamak yen bir beceri kazanmak ve dinlenmek, eğlenmek için kayak merkezlerine ilk defa gitmek için hazırlık yaparlar.

Ülkemizde Aralık-Nisan ayları arasındaki dönemde tatil için en çok tercih edilen yerlerden biri, birçok ünlünün de tercih ettiği Bolu Kartalkaya kayak ve snowboard merkezi Bolu ilimizin güneydoğusunda Köroğlu dağları üzerinde kurulmuş, çam ormanlarının çevrelediği alandaki kayak merkezinde Aralık ayından başlayarak Mart ayı sonuna kadar kayak yapılabilmekte.

Ulaşım
Bolu il merkezine 38 km, Ankara’ya 180 km, İstanbul’a 280 km uzaklıktaki kayak merkezine şehirler arası otobüslerle, turlara katılarak veya kendi aracınızla gidebilirsiniz.Bazı otobüs firmaları servisleriyle kayak merkezine müşterilerini götürebiliyor.Taksi ilede 45 dakikada gidilebilir.

kayak ve snowboard
Kartalkaya zirvesi 2200 metre ve oteller ve kayak tesisleri 2000 metre yükseklikte yer alıyor.Kartalkayada toplam uzunluğu 43 kilometreyi bulan kayak ve snowboard pistleri 1850-2200 m arası yükseklilerde yer alıyor ve otellere ait olarak iki bölümde toplanmış durumda, en uzun pist 1400 metre uzunluğunda, her seviyede kayak sever için uygun pistler, gerekli mekanik tesisler, hatta kar makinesi var, ülkemizdeki en büyük snowpark burada heyecan dolu anlar yaşamak isteyenlerin mekanlarından biri.Kayak ve snowboard için gerekli ekipmanları temin etme ve eğitim imkanları bulunan Kartalkaya’da güvenlik ve sağlık hizmetleri içinde gerekli önlemler alınmış.
Hafta içi ve hafta sonlarında özellikle İstanbul’dan günübirlik turlarla gelenlerin sayısı oldukça fazla, gençlerin öncelikli tatil ve gezi rotaları arasında yer alıyor.

Konaklama ve eğlence
Kartalkaya kayak merkezinde otellerin sayısı ve eğlence yerleri sayı olarak az olsa da verilen hizmetler ve daha sakin ortam ile kar kalitesi ve doğal ortamın güzelliği burayı popüler yerlerden biri haline getirmiş durumda, otellerde düzenlenen aktivitelerle gündüz kayak ve diğer sporlar gece ise otel bünyesindeki eğlencelerle bar ve diskolarda sürüyor.
Burada Drop Lounge en popüler geceleri eğlence, gündüzleri yemek ve dinlenme mekanı, Tepe kafe, Kartal kafe, Bar Flame gibi yerlerde gayet güzel, gündüz kayak yapanları seyrederek dinlenebilir, veya çevrede kısa yürüyüşler yapabilirsiniz.

Dorukkaya Resort, Kaya Palazzo, Grand Kartal Otel, Kartal Otel, Kartalkaya Otel işletmeleri konaklama ve yemek ihtiyacınız dışında eğlence, dinlenme ihtiyaçlarınızı da karşılayan hizmetler veriyor.

Kartalkaya Fotoğrafları

Bir cevap yazın