2015 Yılında Gezilecek Ülkeler

Turizm Haberleri Vitrin

Ünlü seyahat sitelerinden Lonely Planet 2015 yılında görülmesi gereken 10 ülkenin listesini yayınladı. Listede yer alan ülkeler arasında seçim yaparak tatil planlarınız arasında yer verebilirsiniz.
Singapur
Küçük bir ada devleti olan Singapur, bağlı olan 40 kadar adacıkla birlikte, Ekvator’a yakınlığı nedeniyle tropikal iklime sahip, Singapur çeşitli etnik grupların yaşadığı bir ülke olduğu için mutfak kültürü çok zengin, hiçbir ülkede böylesine çeşitli yemeklerin bulunmaması dışında yağmur ormanları, kuş parkı, hayvanat bahçesi, eğlence ve tatil adası Sentosa bu ülkeyi görülmesi geren yerler arasında ilk sıraya sokuyor.
Namibya
Güneybatı Afrika’da Atlas Okyanusu kıyısında yer alan ülke topraklarının büyük bölümünü Namib çölü kaplıyor. Etosha Milli Parkı ve kanyonları, kırmızı çöl tepeleri, Flamingo lagünü ve Atlas okyanusu kıyılarıyla, halkın günlük yaşamıyla ilginç bir ülke olarak dikkat çekiyor.
Litvanya
Kuzey Avrupada yeralan Litvanya farklı canlı türlerini barındıran ormanları ve beyaz kumları ve amber taşıyla, kiliseleriyle sıralamaya giriyor.
Nikaragua
Orta Amerika ülkesi Nikeragua doğal güzellikleri ve eski uygarlıklara ait izleriyle, plajlarıyla gelişen ve tanınan bir turizm ülkesiolarak görülüyor.
İrlanda
Kültürü ve müziğiyle olduğu kadar müze ve katedralleriyle göz dolduruyor.
Kongo
Afrika kıtasının korunabilmiş ormanları ve canlı türleriyle ilgi çeken ülkesi olarak sıralamaya girmiş.
Sırbistan
Tarihi ve kültürel özellikler yansıtan şehirleri, doğal güzellikleri ile görülmesi gereken ülkeler arasında yer alıyor.
Filipinler
Binlerce adası, sıcak iklimi, beyaz kumlu plajlarıyla, yanardağları, mercan resifleri ve mutfağı ve kültürüyle popüler ülkeler arasında yer alıyor.
Saint Lucia
Karayib denizinin doğusunda küçük ada devleti kumsalları, doğal güzellikleri, tropikal bitki örtüsü ve kültürel yapısıyla turist çeken ülkeler arasında.
Fas
Avrupa kültürü ve mimarisi dışında egzotik yapısı ve ilginç mimari ve kültürel özellikleriyle dünyanın her yerinden turist giden bir ülke olarak listeye giriyor.
Sıralamadaki 10 Ülke

Rate this post

Bir cevap yazın