Avşa Adası

Adaların İncisi Avşa Adası

Haftasonu Önerileri

Ülkemizin birçok güzel adası olduğu gerçeğini hepimiz biliyoruz. İçlerinde en güzellerinden biri olan Avşa adasını sizleri tanıtmak istedik. Dilimizdeki türkçe karşılığı ‘’Türkeli’’ olarak geçmiştir. Eşsiz tatları olması ve İstanbul’a yakın olması sebebiyle tercih edilen Avşa adası yediden yetmişe herkese hitap ediyor. Siz de Avşa’nın birbirinden güzel otel ve pansiyonlarında konaklamanın keyfini yaşayın!

Hızlı Önizleme

Avşa Adası Turistik Yerler

Avşa adasının tarihi ve doğal yapı açısından birçok güzelliği bulunuyor. Adanın içerisinde bulunan Hagios Georgios Manastırı ve manastırın yakınında bulunan ünlü papaz okulu bulunuyor. 2 katlı olduğu ve 80 odalı olduğu tahmin ediliyor. 

Tarihi çınaraltı devasa gövdesi ve yapraklarıyla sizi güneşin kavurucu sıcağından koruyor ve sevdiklerinizle serin serin oturmanıza imkan sağlanıyor. 

Tarihi ve doğal güzellikleri bir kenara bırakırsak tadına doyum olunmayan Avşa şarabının üretildiği fabrikalar olan Bortaçina ve Büyülübağ’ı gezme fırsatına erişebilirsiniz. 

Avşa’da Gece Eğlencesi

Gece kulüpleri, barlar ve diskolardan herhangi birinde istediğiniz gibi eğlenebilirsiniz. Sahil şeridinde bulunan barlarda arkadaşlarınızla takılabilir veya adanın arka kısmında bulunan gece kulüpleri ve diskolarda sabaha kadar deliler gibi eğlenebilirsiniz. 

Avşa Lezzetleri

Avşa adasının kendi bağlarından ürettiği şarabı dışında kendine has özel bir içecek ve yemeği bulunmuyor. Ama bulunduğumuz yerlerde günlük olarak yediğimiz her yemeği tavuk şiş döner vb yemekleri aynı tadı alarak yeme imkanı bulabilirsiniz. Bizim size naçizane önerimiz ise eşsiz şarap eşliğinde deniz ürünleri yemenizi tavsiye etmek olacaktır. 

Avşa’da Nerede Yaşanır?

İstanbul’a yakınlığından dolayı sık sık tercih edilen yerlerden biri olan Avşa adasında birbirinden güzel ve kaliteli 5 yıldızlı oteller ve pansiyonlar bulunuyor. Genellikle çoğu otel ve pansiyon sizleri kendi mekanında ağırlayabilmenin mutluluğunu yaşamak için elinden geleni yapacaktır.

Avşa’ya Ulaşım

İstanbul iline bağlı olan Bostancı ve Yenikapı üzerinden yapılan İDO seferleriyle Avşa adasına kolaylıkla gidebilirsiniz. Ek olarak Tekirdağ şehrimizden kalkan araçlı vapurlar ile gelmeyi de tercih edebilirsiniz. Ada içi ulaşımlar genellikle minibüs veya dolmuşlar ile sağlanmaktadır ama bize sorarsanız bisiklet kiralayıp şehri gezmeniz çok daha eğlenceli olacaktır.

Siz de sevdiklerinizle ve ailenizle tatilinizin veya gezinizin tadını sonuna kadar çıkarmak istiyorsanız Avşa adasında sizleri bekliyoruz!

Rate this post