Isparta Davraz Kayak Merkezi Kış Rotası

Haftasonu Önerileri Vitrin

Ülkemizdeki kayak merkezleri arasında kayak sporuna gönül verenlerin adreslerinden biride Isparta’da Davraz Dağı kayak merkezi, il merkezine 28 km uzaklıktaki kayak merkezi Süleyman Demirel Hava alanına 50 km uzaklıkta, Antalya hava alanına 125 km uzaklıkta olması, kolay ulaşım ve konaklama imkanlarıyla,kayak dışı doğa sporlarına da uygun olmasıyla günübirlik veya uzun süreli tatil yapmak isteyenlerin ilgisini çekiyor.

Ulaşım
Antalya’ya 154, İstanbul’a 643 km, Ankara’ya 452 km, İzmir’e 420 km, Denizli’ye 205 km, Eğirdir’e 26 km mesafede olan Davraz kayak merkezine düzenlenen turlar ile gidebileceğiniz gibi, şehirler arası otobüs firmaları ile İstanbul, İzmir, Ankara gibi şehirlerden düzenli otobüs seferleriyle Isparta veya Eğirdir’e giderek buradan kayak merkezine gidilebilir. Kendi aracınızla da Isparta veya Eğirdir üzerinden Davraz’a gidebilirsiniz.
Kayak merkezine aracınızla çıkarsanız yol açık olsa da gerekli olabileceğini düşünerek zincir bulundurun. Isparta’dan sonra yolunuz üzerinde iki köy bulunuyor, Büyükhacılar köyü ve Çobanisa köyü, Davrazdan önceki son yerleşim olan Çobanisa köyü kayak merkezine 8 km mesafededir.

Kayak Tesis ve Pistleri
Davraz Dağı-Karlıyayla Kış Sporları Turizm Merkezine gidenler kendi kayak malzemeleri yoksa buradan kiralıyabilir.
Davraz kar kalitesi beğenilen, kayak, kızak ve snovboard için uygun mekanik tesislere sahip olan Davrazda 1674 metreden başlayan 1.telesiyej 1961 metrede, 2.telesiyej 1961 metreden başlayarak 2150 metrede sona eriyor.Telesiyejler 2 kişilik ve iskemleli.

Saatte 800 kişi taşınabilen T-bar ile 1961 metreden 2150 metreye kayarak çıkılabilmektedir.300 metre uzunlukları olan iki adet Baby lift çocuklar ve acemiler için gayet uygun.
Kayak için zorluk derecesine göre ayrılmış 12 pist bulunuyor, pistlerin toplam uzunluğu 23,5 km olan pistlerde kayak seviyenize göre tehlikesiz pistlerde rahatlıkla kayabilirsiniz, isteyenler snowboard yapabilir, kızakla eğlenceli bir deneyimde yaşayabilir.

2s_1

Konaklama ve Aktiviteler
Kayak merkezinde 3 dağ kafeteryası, 4 yıldızlı ve 122 odalı Sirena Davras otel, 17 odalı İsperia otel, 42 odalı Süleyman Demirel Üniversitesi eğitim ve uygulama oteli dışında Çobanisa davras evleri 12 oda ile pansiyon olarak kalınabilecek yerlerdir.
Mevcut işletmelerde her türlü yemek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayarak, otellerin diğer hizmetlerinden ve eğlence aktivitelerinden yararlanabilirsiniz.

Kayak merkezinde kayak eğitimi alma, sağlık hizmetlerinden yararlanma, kayak malzemesi temin etme imkanları da bulunuyor.Uludağ gibi kalabalık ve büyük eğlence partileri olmasa da temiz ve doğal bir ortamda hem spor yapmak hemde dinlenmek için gayet güzel bir yer olduğunu göreceksiniz.

Kayak sezonu kar yağışıyla başladığı için genel olarak Aralık-Nisan aylarI arası gezi için uygun dönem olsa da yaz mevsiminde de trekking, dağcılık, kampçılık, yamaç paraşütü, dağ bisikleti gezisi gibi aktiviteler yapılabilmektedir.

Yakın yerlerden Isparta ve Eğirdir vakti olanların gezip görmesi gereken yerlerdendir.Isparta’nın ünlü Fırın kebabını ve Eğirdir’in Sazan dolmasının da tadına bakabilirsiniz.

Davraz fotoğrafları

Bir cevap yazın